login

Blog

Incoterms 2020 CIP – co to znaczy? Warunki dostawy

Autor: dawidg Dodano: 29.04.2024

incoterms cip

Rewolucja w międzynarodowym handlu nadchodzi z Incoterms 2020 CIP. Czy jesteś gotowy na zmiany, które mogą wpłynąć na Twoją działalność biznesową? Nasz najnowszy artykuł rzetelnie wyjaśnia, co klauzula CIP Incoterms oznacza dla sprzedawców i kupujących na globalnym rynku. Zrozumienie tych zmian jest niezbędne dla każdego, kto chce skutecznie i bezpiecznie prowadzić transakcje handlowe. Dowiedz się, jak adaptować swoje strategie biznesowe do nowych zasad CIP incoterms 2020 i jakie korzyści może przynieść Ci zaktualizowana wersja Incoterms razem z warunkami dostawy CIP.

Spis treści (kliknij aby szybko przejść)

Incoterms CIP - co to znaczy?

Reguła CIP (ang. Carriage and Insurance Paid To), będąca częścią Incoterms 2020, określa moment przeniesienia ryzyka ze sprzedającego na kupującego. CIP Incoterms znaczy to, że odpowiedzialność za towary przechodzi na kupującego w momencie ich odbioru przez przewoźnika. CIP, co można rozumieć jako „Koszty transportu i ubezpieczenia opłacone do…” lub „Przewoźne ubezpieczenie opłacone do…”, stanowi bardzo istotny element w regulacjach dotyczących międzynarodowych transakcji handlowych według najnowszych zasad Incoterms.

Audyt fabryki w Chinach

Upewnij się, że wybrany dostawca jest producentem i ma zasoby do realizacji Twojego zamówienia.

Przeprowadzimy inspekcję fabryki przed wpłatą zaliczki.

2200,00  netto nettoKup online

Warunki dostawy CIP

Zgodnie z regułą Incoterms 2020 CIP moment przekazania towarów pierwszemu przewoźnikowi stanowi punkt, w którym sprzedawca przestaje ponosić odpowiedzialność za ich stan. W sytuacji, gdy przewoźników jest więcej niż jeden, odpowiedzialność sprzedającego ogranicza się tylko do momentu dostarczenia towaru pierwszemu z nich. Ważnym aspektem warunków dostawy CIP jest to, że ryzyko związane z ewentualnym uszkodzeniem czy zniszczeniem towaru przechodzi na kupującego w chwili umieszczenia go w środku transportu. Incoterms CIP należy do grupy powszechnych reguł, takich jak EXW, FCA, CPT, DAP, DPU czy DDP, co oznacza ich uniwersalność oraz stosowalność do różnych form transportu – w tym lotniczego, drogowego, kolejowego i morskiego.

W przypadku dostawy CIP pomimo zwolnienia sprzedawcy z odpowiedzialności za stan towaru po jego przekazaniu przewoźnikowi sprzedawca jest zobowiązany do zawarcia umowy przewozu towarów od miejsca dostawy do miejsca przeznaczenia uzgodnionego z kupującym.

Warunki CIP Incoterms - co oznacza w skrócie?

W warunkach handlowych CIP incoterms sprzedający ma za zadanie pakowanie oraz znakowanie towarów, a następnie w ustalonym czasie przekazanie je przewoźnikowi. Sprzedający również zapewnia, że wszystkie wymogi bezpieczeństwa dotyczące transportu towarów do miejsca przeznaczenia są spełnione, pomaga kupującemu w uzyskaniu niezbędnych dokumentów importowych, wywiązuje się z warunków dostawy określonych w kontrakcie handlowym i zawiera umowę przewozu towarów od punktu dostawy do miejsca przeznaczenia.

W warunkach CIP kupujący informuje sprzedającego o planowanym czasie wysyłki towaru, zbiera wszystkie dokumenty niezbędne do importu, przyjmuje towary, a na prośbę, ryzyko i koszt sprzedającego, udziela mu wsparcia w uzyskaniu dokumentów potrzebnych do eksportu towarów. Ponadto kupujący ponosi odpowiedzialność za wszelkie kwestie związane z importem towarów (w tym z importem z Chin).

Pełna weryfikacja chińskiej firmy

Zminimalizuj ryzyko transakcji z nieuczciwym kontrahentem. 

Przygotujemy kompleksowy raport o chińskiej firmie. Dodamy spersonalizowany komentarz.

800,00  netto nettoKup online

Zajmujesz się samodzielnym importem z Chin i potrzebujesz wsparcia na każdym etapie swojej działalności?

Nasza platforma zakupowa Fullbax-Plus jest stworzona właśnie dla Ciebie! Zaufaj nam i zleć nam usługi, abyś mógł spokojnie skupić się na prowadzeniu swojego biznesu. Sprawdź jak możemy Tobie pomóc w imporcie z Chin - https://fullbax-plus.pl/oferta/